Відкриття нового ультрасучасного комплексу очисних споруд компанії «САН ІнБев Україна» в Чернігові 5 червня 2012р. по технології компанії Paques (Нідерланди).

В основі роботи даного комплексу очисних споруд лежить принцип біологічного очищення . Процес відбувається в спеціальному анаеробному реакторі завдяки діяльності живих мікроорганізмів. Основними поживними речовинами для них є азот , фосфор і сірка, а продуктами виділення - біогаз , який використовується для потреб підприємства. Використання біогазу забезпечує зменшення споживання природного газу метану на котельні підприємства ( це близько 2 - 3 тисяч кубометрів біогазу на добу). Економія від заміни природного газу біологічним складе близько 2.5 млн. грн. на рік.

Мул що утворюється при очищенні стічних вод постачаеться на агропідприємства області. Завдяки вмісту поживних для рослин речовин , він є органічним добривом для грунту.

Крім біогазу , в процесі використання очисних споруд утворюється мул. Завдяки вмісту поживних для рослин речовин , він є добривом для грунту і може застосовуватися для сільського господарства та озеленення газонів. На даний момент вже надійшли пропозиції від двох організацій охочими купувати мул очисних споруд Чернігівського відділення.

maket 

Також відпаде необхідність оплати за доочищення стічних вод. Припинились аварійні скиди в р. Десна з комунальних очисних споруд м. Чернігів, що не в змозі були переробити 4000м3/добу стічних вод пивзаводу.

Після запуску очисних споруд з'явиться додаткова можливість продажу одиниць скорочення викидів у рамках Кіотського протоколу.

Якщо перерахувати  розрахункову потужність побудованих очисних споруд на концентрацию забруднень побутових стічних вод, то продуктивність споруд буде достатньою для міста з населенням близько 300 тисяч чоловік - саме стільки , наприклад , проживає в місті Чернігові . А кількість вироблюваного біогазу дозволяє забезпечувати 15 тисяч побутових газових плит.

                 

Важливо відзначити , що, оскільки очисні споруди будуть функціонувати на постійній основі , для управління технологічним процесом на об'єкті компанією « САН ІнБев Україна » було створено додатково 5 нових робочих місць.

Будівельні роботи зі зведення комплексу очисних споруд були проведені в рекордні терміни і, в цілому , зайняли дев'ять місяців. Роботи виконувались спеціалістами з Англіїї, Бельгії, Турції, ну і звісно України.  Загальні інвестиції в проект склали 10.7 млн. доларів.

Search